Kategorie (pokaż wszystkie)

Filtruj po cenie

Szungit krem balsam z pięciornikiem 125ml


  • Szungit krem balsam z pięciornikiem 125ml


Krem-balsam Szungit z Pięciornikiem

 

Krem-balsam Szungit z Pięciornikiem to, efektywny naturalny środek wyprodukowany na  bazie unikalnego, naturalnego minerału szungit.  Balsam ma regenerujące działanie, hamuje procesy destrukcyjne,  pielęgnuje i nawilża skórę.

Efektywność kremu-balsamu Szungit charakteryzuje się działaniem jego naturalnych składników. Dzięki wysokiej właściwości fulerenów przenika w głąb tkanek,  utrzymując swoje właściwości.

Składniki: woda, gliceryna, dimetikon, olej słonecznikowy,trójglicerydy kwasu kaprylowego , glicerol stewart, alkohol etylowy, isohexadecane, kwas stearynowy, fosforan cetylu, cyclopentasiloxane, glikol propylenowy, ekstrakty glikolu propylenowego pięciornika, aloes, żeń-szeń, oleiste ekstrakty dziurawca zwyczajnego,  hydrolizat kolagenu, mumio, olejek cedrowy, Szungit, Vitanol, karbomer, kwas mlekowy, perfumeryjna kompozycja, dwusodowy EDTA, trietanoloamina, metyloparaben, propyloparaben, Diazolidynylomocznik, metilhloroizotiazolinone, Metyloizotiazolinon, Alkohol cynamonowy

 

Wysoka aktywność biologiczna i synergizm komponentów zawartych w kremie balsamie Szungit z Pięciornikiem zapewniają skuteczność jego działania.

Szungit to unikalny naturalny minerał pochodzenia starożytnego (około 2 miliardy lat). Opierając się na wynikach wielu badań klinicznych udowodniono jego skuteczność w ponad 50 chorobach. Szczególnie dużą aktywność wykazuje na choroby układu mięśniowo-szkieletowego: zapalenie stawów, zapalenie korzonków nerwowych, bóle krzyża, dna, podagra, osteoporoza .

Zawiera naturalne fulereny, jest najsilniejszym i najbardziej stabilnym antyoksydantem o wyraźnych właściwościach terapeutycznych. Odkrycie fulerenów w 1996r. było wyróżnione nagrodą Nobla, jedyne na świecie źródło Szungitu jest w Karelii w pobliżu wsi Shunga gdzie ośrodek „Marcial Waters” został założony w 1719 roku przez cara Piotra I.

 

Pięciornik błotny (Comarum palustre) jest rośliną leczniczą o wyraźnym działaniu przeciwbólowym, przeciwbakteryjnym, przeciwzapalnym i regenerującym, ma liczne właściwości lecznicze. Uznany środek ludowy do zwalczania reumatyzmu, zapalenia stawów i artrozy, usuwa złogi soli w stawach rąk i stóp. Wspomaga usuwanie stanów zapalnych, obrzęków, ma pozytywny wpływ na regeneracje ruchomości stawów i kręgosłupa.

 

Mumio (Asphaltum)  to złożone struktury chemiczne pochodzenia naturalnego, które działają jako jedyny w swoim rodzaju biostymulator. Od ponad 3 tysięcy lat jest szeroko stosowane w medycynie naturalnej i konwencjonalnej. Pobudza procesy regeneracyjne w stawach i proliferację komórek tkanki łącznej, ma działanie przeciwobrzękowe, przeciwzapalne, immunostymulujące, odbudowujące. Zawiera kompleks substancji organicznych i około 50 substancji mineralnych.

 

Kolagen –to specyficzne białko, które stanowi budulec naszych ścięgien, chrząstek, skóry. Za prawidłowe funkcjonowanie stawów bez bólu odpowiada maź smarująca, której głównym składnikiem jest białko zwane kolagenem. To poziom kolagenu w organizmie odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie stawów. Aktywnie biologicznie produkt z kolagenem jest w stanie przenikać naszą skórę i zwiększyć poziom kolagenu w okolicach stawów, kolan. Zwiększenie ilości mazi smarującej w łożysku połączeń kości eliminuje w naturalny sposób dolegliwości związane z tarciem nieosłoniętych części.

 

Ekstrakty i oleje roślin leczniczych wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i antyoksydacyjne. Zapobiegają starzeniu się naczyń, podnoszą ich aktywność i elastyczność, stymulują regenerację, podnoszą wytrzymałość kapilarów, zmniejszają przepuszczalność ścianek naczyń. Usuwają podrażnienia, swędzenia i obrzęki skóry.

Zalety kremu balsamu Szungit z pięciornikiem: ze względu na wysokie właściwości przenikania fulerenów i ich zdolności do włączania ich struktur do z góry określonych składników, substancja czynna kremu balsamu potrafi swobodnie przenikać w głąb tkanek. Naturalna kompozycja wieloskładnikowa wykazuje złożone działanie, wysoce efektywne przeciwutleniacze zawarte w preparacie podczas prawidłowego stosowania rozpoczynają naturalną regenerację organizmu.

Nie powoduje negatywnych skutków ubocznych, nie uzależnia, nawet przy długotrwałym użytkowaniu.

Sposób użycia: nanosić okrężnymi ruchami przez 3-5 minut do całkowitego wchłonięcia 2-3 razy dziennie, zabezpieczyć po nasmarowaniu staw przed nadmierną ruchliwością, najlepiej owinąć opaską lub bandażem, aby bolące miejsce nagrzało się. Stosować przez 3-5 tygodni. W celach zapobiegawczych rekomenduje się powtórzyć kurację za 2 do 3 miesięcy.

Przeciwskazania: indywidualna nietolerancja na poszczególne komponenty. W przypadku powstania reakcji alergicznej zaprzestać stosowanie i udać się do lekarza z ulotką kremu.

Pojemność: 125 ml.

Kategoria: Balsamy ForaFarm

Towar trudno dostępny, możliwe opóźnienia w dostawie.

Dodaj opinię:


1 gwiazdka - ocena najgorsza, 6 gwiazdek - ocena najlepsza

Kliknij aby przeładować obrazek CAPTCHA
Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.