Kategorie (pokaż wszystkie)

Filtruj po cenie

Szungit Szlachetny 40g frakcja do 5g


  • Szungit Szlachetny 40g frakcja do 5g


Szungit szlachetny to najlepszy filtr do wody. 

Jeśli szukasz kamieni do oczyszczania wody - to je znalazłeś.

Shungit elite to naturalny minerał o specjalnej rzadkiej strukturze, który występuje tylko w Karelii (Rosja). Ten niesamowity, głęboko czarny minerał z połyskiem szkła wydobywany jest tylko ręcznie. Właściwości szlachetnego szungitu są znacznie bardziej wyraziste w w porównaniu ze zwykłym szungitem.  

Wyjątkowość tego kamienia polega na tym, że zawiera on niezwykle wysoką ilość węgla (do 98%) i fulerenów. Shungit Elite pod względem działania terapeutycznego jest wielokrotnie lepszy od innych konwencjonalnych rodzajów minerałów węglowych. Napełniona nim woda ma niesamowite właściwości.

Zewnętrznie szungit szlachetny różni się również od zwykłego: jego powierzchnia przypomina czarne szkło, ponieważ ma charakterystyczny połysk. Ze względu na wysoką zawartość węgla minerał ten jest również lżejszy. Ma jeszcze jedną charakterystyczną właściwość - nie brudzi sobie rąk.

Skąd cena szungitu szlachetnego?

Lecznicze właściwości tego kamienia są podane przez wyżej wspomniane fulereny, a raczej ich zwiększoną zawartość. Fulereny po raz pierwszy odkryto w 1985 r. 

Naukowcy odkryli potężne właściwości radioochronne i przeciwutleniające tych struktur, które dają szungitowi szlachetnemu naturalną moc. Sztuczne pozyskiwanie fulerenów wiąże się z bardzo wysokimi kosztami produktu końcowego (cena jednego grama może osiągnąć 900 USD). Dlatego ekstrakcja naturalnych źródeł struktur podobnych do fulerenów jest uważana za bardziej obiecującą metodę.

 

 

Jak stosować szungit szlachetny:


Szungit szlachetny po przepłukaniu należy umieścić w szklanym pojemniku  z wodą (40 gram na 3 litry wody), należy odczekać dobę.

Po upłynięciu tego czasu, możemy korzystać z wody. Ze względu na to, iż jest mocno mineralna, sugerujemy 1-2 szklanki dziennie.


Ilość wody  zużytą w ciągu dnia należy uzupełnić dolewając na noc. Rano można znów z niej korzystać


Czas użytkowania szungitu szlachetnego to 12-24 m-ce.

Jak dbać o szungit szlachetny:

Aby szungit działał dłużej, to regularnie co 2 tygodnie płuczemy go i suszymy na słońcu. Nie trzeba go czyścić szczoteczką do kamieni.
Kod produktu: KF146/3
Kategoria: Aktywator wody

Towar trudno dostępny, możliwe opóźnienia w dostawie.

Dodaj opinię:


1 gwiazdka - ocena najgorsza, 6 gwiazdek - ocena najlepsza

Kliknij aby przeładować obrazek CAPTCHA
Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.